godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Karolina Kuśmierz

2

Karolina Kuśmierz 16 lat, urodziła się w 2000 roku w Augustowie. W wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie pod kierunkiem mgr Anny Borkowskiej w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Augustowie, następnie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach również w klasie mgr Anny Borkowskiej.

1

Szybki rozwój umiejętności i talentu w krótkim czasie zaprocentował licznymi nagrodami w konkursach i festiwalach międzynarodowych i ogólnopolskich, w których brała udział. Największym dotychczasowym sukcesem Karoliny jest zdobycie Grand Prix na THE IVth INTERNATIONAL COMPETITION "OLIMPO MUSICALE " na Litwie, I miejsca na - II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny "Spotkanie z Fryderykiem Chopinem" w Żywcu - 20.04.2017 r, I miejsca - VII Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści, 16 - 20 maja 2016 r. w Stalowej Woli, I miejsca - XI Ogólnopolski "Łowiecki" Konkurs Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu, 18 - 19.03.2016 r, na którym otrzymała Nagroda specjalną w postaci zaproszenia na koncert dla najlepszej uczestniczki XI Ogólnopolskiego "Łowieckiego" Konkursu Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu, I miejsca na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach – Izabelinie-Warszawa, I miejsca na Festiwalu Pianistycznym im. Apolinarego Szeluty w Słupcy, I miejsca na IV Konkursie im. Teodora Leszetyckiego dla Młodych Pianistów w Łańcucie, I miejsca w II KONKURSIE MUZYKI BAROKOWEJ w Ostrołęce, nagrody specjalnej za szczególne walory artystyczne prezentacji podczas IV FESTIWALU PIANISTYCZNEGO IM. SIÓSTR FRANKIEWICZ w Białymstoku.

4
Obecnie jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Od 2013 roku przyjęta jest do grona Stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci wybitnie zdolnych, dwukrotnie była stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego w dziecinie twórczości artystyczne.
Karolina regularnie bierze udział w warsztatach, konsultacjach i kursach pianistycznych z wybitnymi profesorami akademii muzycznych.
Obecnie przygotowuje się do kolejnych konkursów i bierze udział w licznych koncertach. 30-31 marca 2017 miała przyjemność wykonywać 6 recitali w Żelazowej Woli w miejscu urodzin Fryderyka Chopina.

3