godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Daniel Chudecki, nasz absolwent

1

20.10.2017 ukazał się w Gazecie Współczesnej artykuł p. Heleny Wysockiej dotyczący osiągnięć Daniela Chudeckiego. Część zawartych w nim informacji posłużyła nam do sporządzenia poniższej krótkiej notki biograficznej.

Daniel Chudecki jest absolwentem naszego Liceum z roku 2013. Zaczyna zdobywać sławę, do czego przyczynił się jego występ w programie telewizyjnym "The Brain. Genialny umysł", w którym wykonywał w pamięcie skomplikowane działania na potęgach. Aktualnie studiuje na Wydziale Mechanicznym Politechniki Warszawskiej na specjalności robotyka.

Nauczyciele pamiętają Daniela jako młodego, sympatycznego, bardzo uzdolnionego człowieka o nienagannych manierach. Na szkolnych korytarzach otaczali go zawsze koledzy i koleżanki, którym wyjaśniał zawiłości matematyki i fizyki. Po zajęciach lekcyjnych znajdował czas na pracę w teatrze.

Daniel jest mistrzem w układaniu kostki Rubika. W roku 2016 zajął drugie miejsce w ogólnopolskich zawodach speedcubingu. Oczywiście układa kostkę z zamkniętymi oczami (w 22 sekundy). Z kostką Rubika wiąże się temat jego pracy dyplomowej. Konstruuje robota, który będzie umiał ją ułożyć. Życzymy mu wielu dalszych sukcesów.

2