godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

                              logomale120

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019

1

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

Sukces Juliana Grajewskiego w konkursie informatycznym

Niezmiernie miło jest nam podzielić się informacją o sukcesie naszego ucznia (klasa 2B, mat-fiz) w licznie obsadzonym konkursie programowania gier komputerowych organizowanym przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, o czym zaświadcza poniższy dyplom. Gratulujemy!

1

Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2019

01

2 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019.  Podczas tej uroczystości wspaniała piątka naszych uczniów otrzymała z rąk Pani wicekurator i innych przedstawicieli kuratorium zaświadczenia uzyskania tytułu laureata konkursu przedmiotowego.

Laureatami zostali:

Michał Cilulko (klasa 3Ag) – z fizyki,

Kacper Bońdzio (klasa 3Bg) – z chemii,

Iza Sobolewska (klasa 3Ag) – z chemii,

Kacper Suchodolski (klasa 3Cg) – z chemii,

Iza Wojewnik (klasa 3Bg) – z chemii.

Uczniów do konkursu z fizyki przygotowywała Pani Joanna Michałowka, a do konkursu z chemii - Pani Małgorzata Kijewska.

Wszystkim należą się gratulacje i życzenia  dalszych sukcesów w nauce i rozwijaniu pasji.

Przeglądaj dalej: Laureaci...

Kolejny wielki sukces naszej uczennicy Weroniki Polakowskiej z klasy IB

01

Dnia 27 marca 2019 r. odbyła się III edycja Konkursu Gramatyki Angielskiej i Kultury Obszaru Anglojęzycznego organizowanego przez Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. W konkursie uczestniczyło prawie 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu; między innymi z Augustowa, Suwałk, Sejn, a nawet z Łomży, Grajewa i Pisza. Weronika zdobyła I miejsce i główną nagrodę pieniężną w kwocie 1500 zł, a warto dodać, że współzawodniczyła z uczniami klas II, III i IV szkół ponadgimnazjalnych. Weronikę przygotowywała nauczycielka języka angielskiego Katarzyna Witkowska-Skowrońska.
2 kwietnia 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.
Gratulujemy Weronice i życzymy następnych sukcesów!!!

Przeglądaj dalej: Kolejny wielki...

Sukcesy naszych artystów

Z przyjemnością informujemy, że w ostatnich dniach nasi recytatorzy, aktorzy i wykonawcy poezji śpiewanej odnieśli kolejne sukcesy.
W czwartek 14 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Nasza szkoła zaprezentowała się znakomicie w czterech kategoriach: recytacji, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa i turnieju jednego aktora. Po długich i burzliwych obradach ostatecznie członkowie jury rekomendowali do udziału w etapie wojewódzkim: Julię Straszyńską – kl. 1 a (poezja śpiewana) i Miłosza Sadowskiego – kl. 1 b (turniej jednego aktora). Uczestników konkursu przygotowała pani Bożena Bendig, a gitarowy akompaniament zapewnił pan Tomasz Skowroński. Warto dodać, że muzykę do dwóch tekstów poetyckich napisała absolwentka szkoły Ewa Turel (aktualne nazwisko - Kurlenda). Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!
Po eliminacjach powiatowych XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny" w finale tej imprezy w Olecku 15 marca 2019 roku naszą szkołę reprezentowały dwie uczestniczki. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: augustowskiego, ełckiego, gołdapskiego, suwalskiego, piskiego i oleckiego. Regionalną poezję zaprezentowało sześćdziesięciu czterech najlepszych recytatorów. W swoich kategoriach wiekowych dziewczęta zajęły: II miejsce - Olga Chełmińska – kl. 1c i III miejsce - Izabela Fedorczuk – kl. 3b. Uczestniczki konkursu przygotowały panie Bożena Bendig i Marzanna Markowska. Gratulujemy!

Page 1 of 8