godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Srebrna szkoła 2017

piramowicz1                                                       srebrnelogo2017

I Liceum Ogólnokształcące
im. Grzegorza Piramowicza

Dbałość o wysoki poziom kształcenia można by przyrównać do walki. Piramowicz od lat wychodzi z niej zwycięsko, zawsze z tarczą! W przenośni i dosłownie.

Ogłoszone niedawno wyniki corocznego rankingu Perspektyw napawają całą Szkołę ogromną satysfakcją i motywują do dalszej, niejednokrotnie wytężonej, pracy. W tym prestiżowym rankingu doceniani jesteśmy corocznie już od 8 lat.

W 2017 roku przyznano nam zaszczytną SREBRNĄ TARCZĘ! Mamy powody do dumy - zajęliśmy 8 miejsce w województwie podlaskim, 244 w Polsce. Jest to efekt wspólnej pracy ambitnych i wytrwałych Uczniów, zaangażowanych Nauczycieli z pasją oraz życzliwego wsparcia i zaufania Rodziców. Sukces cieszy tym bardziej, że jesteśmy jedynym liceum z Powiatu Augustowskiego, które doceniono za naukowe osiągnięcia.

A jest czym się pochwalić! Po raz kolejny zanotowaliśmy bardzo wysokie wyniki egzaminów maturalnych. Na poziomie 85% lub wyżej zdało egzaminy:
- z matematyki PP – 42 osoby, z czego 9 na 100%,
- z język polskiego PP – 13 osób,
- języka angielskiego PP – 63 osoby z czego, 7 na 100%.

Szczególną chlubą napawa nas Kamil Sawicki - jeden z 24 uczniów w Polsce, który w 2016 roku zdali maturę na 100% . To jedyny taki Absolwent z obszaru dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Nasz Absolwent!

W 90-letniej tradycji Szkoły leży dbałość o optymalne warunki rozwoju Uczniów. Atutem I LO jest bardzo dobra kadra pedagogiczna, przygotowana do pracy z uczniami o wszechstronnych zainteresowaniach. Przygotowanie do matury jest niezmiennie naszym priorytetem. Odzwierciedlają to wyniki. Zdawalność egzaminu dojrzałości na przestrzeni ostatnich 10 lat wynosi 99%!

Oferujemy też solidne przygotowanie do olimpiad. Od roku 2000 na Centralnym etapie olimpiad przedmiotowych uczniowie uzyskali 5 tytułów laureatów i 24 tytuły finalistów: Olimpiady Literatury Języka Polskiego, Olimpiady Biologicznej, Ekologicznej, Języka Rosyjskiego, Chemicznej, Filozoficznej. Z myślą o rozwijaniu zainteresowań naukowych uczniów oferujemy zajęcia w laboratoriach Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Proponujemy też indywidualne toki nauki.

Nasi uczniowie najchętniej wybierają klasy o profilu biologiczno-chemicznym (z rozszerzoną biologią, chemią, matematyką lub fizyką) i matematyczno-fizycznym (z rozszerzoną matematyką, fizyką i geografią) oraz językowo-humanistycznym (z rozszerzonym j. angielskim, geografią, historią lub wos).

Uczniowie mogą realizować swoje pasje, korzystając z różnorodnych zajęć pozalekcyjnych:
- teatralnych – Teatr Res Humanae – dla gimnazjalistów i licealistów od 27 lat przygotowuje spektakle na potrzeby szkoły, miasta, Powiatu, Parafii.
- artystycznych – w ramach zajęć dodatkowych przygotowujemy do konkursów literackich, muzycznych, plastycznych, do olimpiad i konkursów przedmiotowych.
- sportowych, przy szkole działają:
• drużyna pływacka r. szk. 2015/2016 finał Wojewódzki w pływaniu - dziewczęta II miejsce, chłopcy III miejsce,
• drużyna piłki siatkowej dziewcząt i chłopców r. szk. 2015/2016 – III Liga wojewódzka - I miejsce dziewcząt,
• drużyna strzelecka, drużyna tenisa stołowego, drużyna lekkoatletyki.

Drzwi naszej Szkoły są zawsze otwarte dla Uczniów z pasją. Cieszymy się, że tylu z Was z nami jest!