godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Poezja Zbigniewa Herberta - Powiatowy Konkurs Recytatorski

1

,,...idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch,
             ocalałeś nie po to aby żyć(...)
             Bądź wierny. Idź."   (Przesłanie Pana Cogito)

Te słowa wiersza były mottem tegorocznego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta, który w poniedziałek (21.05.2018 r.) odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.Bardzo liczni Uczestnicy konkursu-miłośnicy pięknej recytacji i poezji Herberta - ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta i powiatu  zmierzyli się w odpowiednich kategoriach wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowały :Iza Fedorczyk i Natalka Kalisz z klasy 2B, Gabrysia Wojtulewicz i Ola Filipow z klasy 3Ag i  Julka Krzyżewska z klasy 2Cg. Do recytacji dziewczęta przygotowywały się pod kierunkiem pani Marzanny Markowskiej. Młodzież prezentowała niezwykle wysoki i wyrównany poziom, więc wyłonienie zwycięzców  w takiej grupie nie było rzeczą łatwą. Tym bardziej możemy być dumni z osiągnięć naszych uczniów, spośród których aż trójka znalazła się w gronie laureatów.

Nasi zwycięzcy to:
Izabela Fedorczyk z klasy 2B - I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
Gabriela Wojtulewicz z klasy 3Ag - II miejsce w kategorii gimnazjów i szkół podstawowych
Aleksandra Filipow - III miejsce w kategorii gimnazjów i szkół podstawowych
Gratulujemy sukcesu!