godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

... a może ktoś jak młody Tolkien?

13

"Jeśli istnieje książka, którą bardzo chciałbyś przeczytać,
ale nie została jeszcze napisana, to musisz napisać ją sam"

Toni Morrison

Już po raz drugi Augustowskie Placówki Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiły  konkurs literacki na opowiadanie fantasy i science fiction.  W poniedziałek 28.05  odbyło się jego podsumowanie. Młodzież VII klas szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  wzięła udział w literackich zmaganiach, w sumie prace pisało 26 osób.

Konkurs miał na celu popularyzację  literatury fantastycznej, rozwijanie wyobraźni i pobudzanie kreatywnego myślenia oraz doskonalenie umiejętności pisania. Był okazją do wypróbowania własnych talentów,  inspiracją do tego, aby sięgnąć po pióro czy długopis... powstały świetne teksty, które - być może - zwiastują objawienia literackie na miarę Tolkiena (albo Szymka Teżewskiego - niedawnego absolwenta naszej szkoły :), wielce obiecującego  młodego literata).
Teksty powstawały pod pseudonimami, były zakodowane. Oceniający zwrócili uwagę na wysoki i wyrównany poziom, co nie ułatwiało wyłonienia zwycięzców. Tym bardziej cieszymy się, że za najlepszą  pracę Komisja Konkursowa  jednogłośnie uznała  opowiadanie uczennicy naszego gimnazjum, Agaty Maliszewskiej (klasa 3Cg), pisane pod opieką pani Marzanny Markowskiej, z którego fragmentami młoda pisarka zapoznała publiczność, odczytując  własny tekst :)
Bardzo ciekawe opowiadania, z frapującymi, nieszablonowymi rozwiązaniami,  stworzyli też inni uczniowie naszej szkoły: Zuzia Stachurska (3Cg), Gabrysia Rydzewska (3Cg),  Natalia Szleszyńska (3Bg), Patrycja Kwiatkowska (2Cg), Julka Krzyżewska (2Cg) i Łukasz Kłoczko (3Cg).  Młodzież pracowała pod kierunkiem pań: Marzanny Markowskiej i Marty Pietrzak-Wolinowskiej.
Paniom serdecznie dziękujemy za opiekę twórczą, a młodym adeptom pióra życzymy wielu pomysłów i sukcesów literackich!

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11