godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

"Bici biją" - nowy spektakl teatru Res Humanae

04

Teatr Res Humanae przedstawił 9 maja 2017 roku spektakl Inki Dowlasz.

Osoby:
Grupa kolegów: Julka – Ewelina Stankiewicz, Miłosz – Rafał Wyganowski, Tomasz – Mateusz Dec, Piotr – Mateusz Truszkowski;
rehabilitantka Elżbieta – Karolina Filipowicz, komisarz Policji – Kinga Ostrowska,
ojciec Tomasza, dyrektor – Michał Gudewicz, sekretarka – Gabriela Wojtulewicz, napastnicy – Aleksandra Cilulko (także pielęgniarka),  Katarzyna Zaniewska, obsługa techniczna – Magdalena Karpińska, Julia Mantaj
Reżyseria – Bożena Bendig, Marta Pietrzak-Wolinowska

Czytaj dalej: "Bici biją" -...

„Mały Książę” – teatralna opowieść o świecie dla dzieci i dorosłych

04

Trwający ponad godzinę spektakl Res Humanae „Mały Książę" był grany osiem razy. Obejrzeli go uczniowie naszej szkoły, uczniowie Gimnazjum w Bargłowie, Szkoły Specjalnej, rodzice, zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani, ponieważ był też przedstawiany w godzinach popołudniowych. Na widowni nie zabrakło dzieci i dorosłych, bowiem do takiego odbiorcy spektakl był adresowany.

Czytaj dalej: „Mały Książę” –...

Od sfery zmysłów do duszy Ojczyzny

6

10 listopada 2016 roku w przeddzień Święta Niepodległości młodzież z teatru Res Humanae oraz uczniowie klasy 3 bg Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie wystawili spektakl „Zmysły Ojczyzny". Obejrzeli go przed południem uczniowie szkoły, a wieczorem w Miejskim Domu Kultury mieszkańcy miasta. Artyści słowa, a ich utwory przywołali młodzi wykonawcy, posługują się wszystkimi dostępnymi człowiekowi „narzędziami" poznania: zmysłem wzroku, słuchu, powonienia, dotyku czy smaku. Od tych pozornie zewnętrznych narzędzi przechodzą w sferę metafizyki. Układ tekstów w spektaklu był zatem podporządkowany pobudzeniu poprzez wyobraźnię różnych sfer zmysłów odbiorców, a więc mieli oni okazję zobaczyć, usłyszeć ojczyznę oraz poczuć jej dotyk, a także słodki i gorzki smak. Słowom towarzyszyła mistrzowsko wykonana na gitarze muzyka w wykonaniu Mai Kozłowskiej oraz związane z tematem piosenki (m.in. „Biały krzyż", „Śpiewka 1920" „Miejcie nadzieję", „Pytasz mnie o Polskę") i odtańczony polonez „Pożegnanie Ojczyzny" Michała Ogińskiego. Młodzież nie ograniczyła się jednak do recytacji, tańca i śpiewu. Postarała się o kostiumy i rekwizyty ściśle powiązane z tematyką spektaklu: na scenie i widowni zapachniało przyrządzoną przez kawiarkę rodem z „Pana Tadeusza" kawą, w kociołku grzano bigos, z kosza wysypywały się białe i czerwone kwiaty.

Read more: Od sfery zmysłów...

Niezwykły monodram

2

W czwartek 18 czerwca 2015 roku młodzież licealna oraz klas trzecich gimnazjum miała okazję dwukrotnie obejrzeć niezwykły spektakl przygotowany przez teatr Res Humanae. Niezwykły, bo na scenie wystąpiła tylko jedna aktorka... Prawie pół godziny trwał jej występ i w tym czasie na widowni panowała idealna, ale nie wolna od emocji, cisza.

Czytaj dalej: Niezwykły monodram

"Spadek" - nowy spektakl teatru Res Humanae

To lekka komedia w 4 aktach z wszystkimi jej zaletami. Są więc znaczące nazwiska, pyskata służąca, intryga miłosna zakończona podwójnymi zaręczynami i oczywiście walka o tytułowy spadek. Rzecz dzieje się w majątku ziemskim Władyszewo na Kresach Wschodnich w latach 30. XX wieku. Grają wspólnie: „seniorzy"- tegoroczni maturzyści i debiutanci, czyli trupa teatru Res Humanae (I LO i Gimnazjum nr 4 w Augustowie). Premierę w środę 26.11.2014r. – tego dnia spektakl był grany czterokrotnie - obejrzało około 700 widzów. 2 grudnia teatr po raz kolejny zaprosił na widownię rodziców, emerytowanych nauczycieli  i członków koła seniorów przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Czytaj dalej: "Spadek" - nowy...

Page 1 of 3