godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Nowe spektakle Res Humanae

Spektakl teatru szkolnego na scenie amfiteatru Opery i Filharmonii Podlaskiej

           Po jesiennych obchodach jubileuszu 25-lecia teatru i zimowych Jasełkach staropolskich szkolna trupa teatralna wystąpiła z dwiema nowymi propozycjami dla widzów. Cztery pory roku to poetycko – muzyczna wędrówka po okolicy wraz z muzyką Vivaldiego, fotografiami Grzegorza Haraburdy i poezją regionalnych twórców. Towarzyszyły im nastrojowe żartobliwe piosenki powiązane z motywami pór roku. Sprzyjały one chwili zadumy, zatrzymaniu w czasie, zanurzeniu się w niezwykły świat natury, z której człowiek tak wiele czerpie. Premiera spektaklu, powiązana z promocją albumu Cztery pory roku na Ziemi Augustowskiej, wydanego przez Starostwo Powiatowe w ramach projektu unijnego, odbyła się 14 lutego 2014 roku, obejrzeli go także 25 marca uczestnicy Powiatowego Konkursu Młodego Aktora.

Kolejna propozycja sceniczna to teatr w teatrze, czyli Bardzo dobry kawałek roboty i taki śmieszny na podstawie dramatu W. Szekspira Sen nocy letniej. W komedii wystąpili: PIGWA cieśla - Michał Gudewicz, SPÓJ stolarz – Paweł Kondracki, SPODEK tkacz – Łukasz Łukawski, DUDA miechownik – Szymon Bołtralik, RYJEK ściana - Aneta Hintertan, WIDZOWIE: Klaudia Galicka, Alicja Kawka, Anita Karpińska, Aleksandra Szczerba, Natalia Prawdzik. Obsługę techniczną zapewnił Piotr Grajewski. Spektakl był prezentowany w początkach kwietniu w Białymstoku w ramach przeglądu Szekspirfest. Szczególne uznanie za kreację komiczną zyskał Szymon Bołtralik. Nasz teatr z powodzeniem przeszedł kwalifikacje do prezentacji finałowej na scenie amfiteatru Opery i Filharmonii Podlaskiej, która będzie miała miejsce w czerwcu bieżącego roku. 

Dodajmy także, że w wyniku eliminacji miejskich 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 4 kwietnia 2014 roku w Miejskim Domu Kultury, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się dwoje reprezentantów szkoły i zarazem członków Res Humanae: w kategorii recytacji - Aleksandra Szczerba, w kategorii wywiedzione ze słowa – Szymon Bołtralik.