godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

25. urodziny teatru

teatrlogo

Co by się nie działo, teatr musi grać… A co za tym idzie - co jakiś czas pojawiają się kolejne okazje do świętowania. W tym roku Res Humanae kończy 25 lat! Bogatszy w coraz to nowe doświadczenia (wiecznie żywe w pani Bożenie Bendig, inicjatorce i wieloletniej opiekunce teatru), ale wciąż młody duchem - w końcu co roku dołączają do niego nowi młodzi aktorzy! Od początku swojego istnienia teatr starał się poruszać ważne tematy związane z życiem człowieka, nadając im interesujący kształt sceniczny. Dlatego też pośród około dziewięćdziesięciu premier Res Humanae - i tych kameralnych, i granych przed szeroką publicznością - znajdują się zarówno pełne humoru kawiarenki, jak i poważne sztuki, skupiające się na problemach ludzkiej egzystencji. A że świętowanie to, jak nazwa teatru głosi, rzecz ludzka – świętujmy! Okazja ku temu pojawi się w dniach 8-11 listopada. Uroczystości będą odbywać się w gmachu szkoły i w budynku kina „Iskra”. Mamy nadzieję, że wielu reprezentantów starszego i młodszego pokolenia, nawet pośrednio związanych z teatrem, uczci wraz z nami ten wspaniały jubileusz. Tak jak 5 lat temu aktualni członkowie teatru mają zaszczyt zaprosić życzliwe nam władze powiatu i miasta, władze oświatowe, zacne grono pedagogów, sponsorów i przyjaciół, wszystkich członków teatru, ich rodziny oraz znajomych i wiernych widzów! Spędzać czas będziemy w sposób iście teatralny. Impreza będzie miała charakter retrospektywny i stanie się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń międzypokoleniowych entuzjastów amatorskiego teatru. W imieniu organizatorów

Joanna Turowska

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

Na scenie

8.11. 2013 – uroczystości szkolne

10.00 - spektakl teatru Res Humanae Trzy królestwa w kinie „Iskra” dla uczniów klas pierwszych I LO oraz uczniów z innych szkół ponadgimnazjalnych (autor Paweł Leszkowicz, reżyseria Bożena Bendig, premiera - czerwiec 2013)

9.11. 2013 - uroczystości powiatowe

9.30 – 12.00 spotkanie członków teatru, zaproszonych gości, rodziców aktorów i widzów, prezentacja dorobku teatru i monografii Teatr musi grać, spektakl okolicznościowy, zwiedzanie wystawy, wpisy do księgi pamiątkowej

12.30 – 14.15 spektakl teatru Res Humanae Trzy królestwa w kinie „Iskra”, autor Paweł Leszkowicz, reżyseria Bożena Bendig (premiera - czerwiec 2013)

Artysta po godzinach

19.00 - …? - Jubileuszowa Kawiarenka Artystów („tańce, hulanki, swawole”)

10.11. 2013 - kameralne spotkanie Za kulisami

11.00 – 14.00 – spotkania międzypokoleniowe, wspominki, improwizacje teatralne

 

Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w uroczystościach członków teatru

z lat poprzednich

 

Członków teatru, zainteresowanych udziałem w całości spotkania, prosimy o zgłoszenie oraz wpłatę wpisowego w wysokosci 100 zł.

W ramach opłaty mieszczą się m. in. znaczek okolicznościowy, monografia Teatr musi grać - bogato ilustrowana książka o teatrze ze szczegółowym kalendarium spektakli oraz udział w jubileuszowej kawiarence artystów. możliwy jest udział w wieczornej zabawie z partnerką lub partnerem (dodatkowa odpłatność 50 zł). W przypadku rezygnacji z udziału w kawiarence prosimy wnieść opłatę w wysokości 50 zł.

Prosimy o zgłoszenia jak najwcześniej, najpóźniej w terminie do 4 listopada 2013 r. w zgłoszeniu prosimy o podanie roku ukończenia szkoły, w przypadku mężatek również nazwisk panieńskich. opłaty należy wnosić na konto Stowarzyszenia Rodziców Na Rzecz ZSO w Augustowie nr 53935100000018384620000010 z dopiskiem TEATR. Forma zgłoszenia: telefoniczna (sekretariat szkoły 87/6432402), pocztowa (Śródmieście 31 16-300 Augustów) lub elektroniczna (Bożena Bendig – This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )
                                                                                                                            

                                                                                                    Komitet Organizacyjny