godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Nasi uczniowie triumfatorami XV Konkursu Młodego Aktora

00

20 marca 2017 odbył się jubileuszowy, bo już XV Powiatowy Konkurs Młodego Aktora, organizowany przez naszą szkołę (panie Bożena Bendig i Elżbieta Klekotko). Tym razem nagroda specjalna przeznaczona była dla uczestników, którzy w pierwszym etapie prezentowali twórczość zmarłej 20 lat temu znakomitej poetki, autorki tekstów wielu przebojów muzycznych Agnieszki Osieckiej. Także na etapie finałowym dwuosobowe zespoły musiały zinterpretować scenicznie wylosowany fragment tekstu Agnieszki Osieckiej.

Zarówno w kategorii gimnazjów, jak i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły. W liceum główną nagrodę zdobyła Emilia Kowalewska z klasy II c, wśród gimnazjalistów na pierwszym miejscu uplasowały się dwie uczennice: Aleksandra Filipow i Gabriela Wojtulewicz – obie z klasy 2 ag. Nagrodę publiczności i III miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobył Rafał Wyganowski z klasy I c. Natomiast drugie miejsce w tej kategorii wiekowej przypadło w udziale reprezentantom II LO: Bartoszowi Łosińskiemu i Dawidowi Sujacie, który również został uhonorowany przez jury nagrodą specjalną. W kategorii gimnazjów tę nagrodę zdobyła Wioletta Szyperek z Gimnazjum nr 2, którą jury nagrodziło także wyróżnieniem. Odnotujmy pozostałe sukcesy uczestników: II miejsce zajęła reprezentantka Gimnazjum w Sztabinie, Sylwia Andraka, a III – Gimnazjum nr 3, Julia Kopiczko. Wyróżnienia ponadto uzyskały: Gabriela Małgorzata Kleczkowska z Gimnazjum nr 3, Angelika Pomichter z Gimnazjum w Białobrzegach oraz Martyna Roszko z Gimnazjom w Sztabinie.
Uczestników oceniało niezależne jury w składzie: p. Ewa Chodacz, p. Janina Osewska , p. Jan Saczko (kategoria szkół ponadgimnazjalnych) oraz p. Aleksandra Szczerba, p. Karol Sitnik, p. Bartosz Świerkowski (kategoria gimnazjów).

01

02

03

04

05

06

07