godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

XII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 2017

 00

W końcu doczekaliśmy się! Dzień 23 marca dostarczył społeczności naszej szkoły, jak również gościom ze szkół powiatu augustowskiego, wielu wrażeń artystycznych. Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany XII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego w Augustowie.

(do obejrzenia tutaj https://youtu.be/ywyEAAaB4iQ?list=PL70ZsZwIR9jMKEhqVzll-oSXLxN1PPQhX)

Rywalizacja artystów odbyła się w 3 kategoriach: szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne, zespoły muzyczne. Utwory muzyczne były wykonywane w języku angielskim, rosyjskim, francuskim i niemieckim. W konkursie udział wzięli uczniowie z większości gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu augustowskiego. Niezwykle pozytywnym faktem jest to, że poziom doboru utworów muzycznych i poziom kunsztu artystycznego rośnie systematycznie z roku na rok. Z tego względu rywalizacja jest coraz większa, a zajęcie jednego z czołowych miejsc jest bardzo trudne. Oto najlepsi z najlepszych:

Wyniki XII Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej 2017

Kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce: Magdalena Bartoszewicz – Gimnazjum nr 3 w Augustowie
II miejsce: Maja Kuklińska - Gimnazjum w Bargłowie Kościelnym
Agnieszka Jaśko - Gimnazjum nr 4 w Augustowie
III miejsce: Julia Mantaj - Gimnazjum nr 4 w Augustowie

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Karolina Czajka – I LO
II miejsce: Marcelina Czyżewska i Julia Milanowska – II LO
III miejsce: Emilia Kierklo i Angelika Świderska – ACE

Kategoria zespoły muzyczne:

I miejsce: zespół LOTEK

Występy artystów oceniało fachowe jury:

1. Dorota Bujnowska – dyrektor Osiedlowego Domu Kultury
2. Joanna Pożarowska – nauczyciel muzyki
3. Katarzyna Olichwier - dyrektor szkoły językowej SUPREME
4. Emil Kulbacki – muzyk, nauczyciel tańca towarzyskiego, pracownik Suwalskiego Ośrodka Kultury

Serdecznie dziękujemy grupie tanecznej FLAME i zespołowi LOTEK za uświetnienie naszego wydarzenia.

Zapraszamy za rok!

01

02

03

04

05

06

07

08

09