godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Młodzi Fotografowie z Augustowa na prestiżowej ogólnopolskiej wystawie fotografii

banner

Zbliża się otwarcie XVIII Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2017. Konkurs ma ogromną tradycję i odbywa się co dwa lata, prezentując najlepszą fotografię tworzoną przez młodych artystów z całej Polski. Patronuje mu Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Prezydent Miasta Białegostoku.

Na tegoroczną wystawę nadesłano 2723 zdjęcia 673 autorów, ze 165 placówek. Do wystawy jury zakwalifikowało 214 zdjęć 134 autorów.
XVIII Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży w Białymstoku to udział czterech uczestników zajęć z Augustowskiej Pracowni Fotografii w ACE oraz jednej osoby z Pracowni Fotografii MDK w Białymstoku przy Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej. Wspólnym mianownikiem obu pracowni jest prowadzący zajęcia fotograficzne Jerzy Lech z Augustowa.
Oto zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej: Karolina Jatkowska IILO, Eryk Prostko ACE , Wiktoria Rółkowska ILO i Sara Ruggiero ACE, a z LO PB Aleksandra Drozdowska.
Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży w Białymstoku to jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce dla młodych artystów fotografów w przedziale wiekowym do 21 roku życia.
O poziomie świadczy między innymi ilość wybranych zdjęć 214 w stosunku do 2723 nadesłanych. W praktyce oznacza to, iż sam fakt zakwalifikowania zdjęć na wystawę jest dużym osiągnięciem, jeśli jeszcze dostanie się nagrodę to jest prawdziwie wielka radość.
Augustów w tym konkursie reprezentowany jest od wielu lat przez młodzież uczestniczącą w zajęciach fotograficznych prowadzonych przez Jerzego Lecha w Pracowni Fotografii Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.
W 2009 roku Łukasz Dyczewski z ACE zdobył w tym konkursie II nagrodę za serię zdjęć pt: Symetria, w 2011 roku wyróżnienie za całość prac otrzymał Tomasz Kisiel z ILO w Augustowie, a nagrodę miesięcznika FOTO KURIER dostała Katarzyna Maksimowska z II LO też w Augustowie.
Oprócz nagrodzonych, wielkim wyróżnieniem jest fakt uczestnictwa w wystawie, który jest również dokumentowany dyplomem uznania.
W latach 2007, 2009 dwukrotnie zakwalifikował się Maksymilian Piłasiewicz ILO, w latach 2011 i 2013 powtórzył taki sukces Mateusz Wasilewski ACE, w roku 2009 Magdalena Bernatowicz, Wojciech Kaszlej ILO, Paulina Wojszko ILO, a w roku 2011 Tomasz Żdanuk ACE.
Zapraszamy miłośników fotografii:
-27 maja 2017 roku o godzinie 10:00 na uroczyste otwarcie XVIII Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 79a
-co tydzień w poniedziałki od godziny 16:30 na zajęcia do Pracowni Fotografii prowadzonej przez Jerzego Lecha w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Zajęcia odbywają się w ACE – Al. Kardynała Wyszyńskiego 3, Augustów, w sali 013.
Sprawozdanie pokonkursowe można zobaczyć pod linkiem:
http://foto.mdk.bialystok.pl/images/pliki/2017/KOMUNIKAT_-_XVIII_OWFDiM_Bia%C5%82ystok_2017.pdf