godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

01

Grudzień rozpoczęliśmy miłym wydarzeniem kulturalnym. W piątek (1.12.2017) młodzież z naszej szkoły, wraz z innymi uczniami augustowskich klas gimnazjalnych, uczestniczyła w spotkaniu ze znaną nastoletnim czytelnikom pisarką i dziennikarką prasowo-telewizyjną, panią Małgorzatą Karoliną Piekarską.

Pisarka opowiadała zebranym o swojej współpracy z czasopismami młodzieżowymi ("Victorem" i "Cogito"), realizacji reportaży telewizyjnych oraz - oczywiście - o książkach, które wyszły spod jej ręki.
Wielu uczestników spotkania z przyjemnością rozpoznało w pani Małgorzacie Karolinie Piekarskiej autorkę lubianych przez siebie książek, jak choćby "Klasy pani Czajki" i jej kontynuacji "LO-terii", "Dzikiej", "Tropicieli", "Czucia i wiary, czyli warszawskich duchów" czy "Dziewiętnastoletniego marynarza".
Pani kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie, p. Małgorzata Pieńczykowska oraz opiekunki naszej szkolnej biblioteki - panie Mirosława Skorupa i Bogda Sieńko, inicjatorki udziału naszej młodzieży w tym interesującym spotkaniu, serdecznie zapraszają do zajrzenia do biblioteki i sięgnięcia po książki tej autorki.

02

03

05

06

07