godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

„Sprawa antyrozwodowa”

01

Po zaprezentowanym dla kilkuset przedszkolaków w dniu 9 lutego 2018 r. „Czerwonym Kapturku" teatr Res Humanae już tydzień później (16.02.2018 r.) zaskoczył widzów prapremierą najnowszej sztuki absolwenta szkoły, studenta prawa Pawła Kondrackiego.
Po raz kolejny autor już trzeciej wystawionej przez teatr komedii („Spadek", „Królowa dancingu") i reżyser Bożena Bendig wraz z zespołem aktorów przenieśli odbiorców w barwny świat dwudziestolecia międzywojennego. Świetnie napisana sztuka bawiła widza dyskretnym i ciepłym humorem, czarowała kostiumami i scenografią w stylu epoki. Wraz z aktorami widzowie odwiedzili kancelarię prawną młodego adwokata, podejmującego się po raz pierwszy prowadzenia zawikłanej sprawy rozwodowej (w tej roli Rafał Wyganowski, woźny w kancelarii – Paweł Kondracki), mieszczański salon dyrektora fabryki, a jak się później okazało, i operetki (Michał Gudewicz, w roli żony - Karolina Filipowicz, córki – Gabriela Wojtulewicz) oraz garderobę primadonny warszawskiej operetki (Agnieszka Jaśko, tancerki: Aleksandra Filipow, Julia Mantaj, Katarzyna Zaniewska/Aleksandra Cilulko). W owej garderobie w finale znaleźli się nieoczekiwanie wszyscy bohaterowie sztuki wraz z częstym jej bywalcem, przyjacielem mecenasa, Ludwikiem (w tej roli debiutant na deskach Res Humanae Bartosz Łosiński).

W komedii nie zabrakło oczywiście wątku miłości i podejrzenia o zdradę, nieoczekiwanych zwrotów akcji, dowcipów sytuacyjnych (ukrywanie się bohaterów za kanapą, pod stołem czy w szafie) oraz komizmu językowego, co szczególnie docenili zaproszeni dorośli widzowie, którzy zapełnili salę teatralną w ZSO Augustów w niedzielne popołudnie 18.02.2018 r. Aria Verdiego „Pijmy na chwałę miłości", odśpiewana przez cały zespół (solówki Agnieszka Jaśko, Michał Gudewicz, Bartosz Łosiński) w wytwornych wieczorowych kostiumach, zamknęła widowisko. Spektakl był grany czterokrotnie, scenografię oraz kostiumy projektowała pani reżyser, obsługę techniczną zapewnili Magdalena Karpińska i Stanisław Busiński. Autorką załączonych fotografii jest Jolanta Wojczulis („Przegląd Powiatowy").
W trzydziestym roku istnienia teatr Res Humanae zaprasza na przygotowywaną kolejną premierę sztuki - „Kopciucha" Janusza Głowackiego. (pb)

02

03

04

05

06

07

08

09