godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

To było warto zobaczyć!

2

Młodzież licealna i dorośli widzowie mieli wyjątkową okazję obejrzeć 20 marca 2018 r. w ramach Szkolnego Tygodnia Kultury i Nauki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie monodram „Jabłko Adama" w wykonaniu Pawła Leszkowicza.
Kim jest jedyny aktor i zarazem autor monodramu?  To absolwent I LO w Augustowie, psycholog z wykształcenia, człowiek od lat pasjonujący się teatrem (aktor - Res Humanae Augustów, aktor i reżyser - Hybrydy Warszawa, twórca Teatru Pneumatycznego - Augustów). Dogłębna znajomość ludzkiej psychiki zaowocowała w dramacie złożonym wizerunkiem bohatera, który Paweł Leszkowicz stworzył piórem, słowem scenicznym, grą pozawerbalną oraz dodatkowymi efektami.
Spektakl powstał w ramach teatru Hybrydy. Wsparcie reżyserskie autor otrzymał od Macieja Dzięciołowskiego, autorką muzyki do monodramu jest natomiast Dominika Świątek.

„Jabłko Adama" w roku 2015 na XII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem w Suwałkach zostało nagrodzone „wyróżnieniem honorowym za autorski tekst będący próbą psychoautoanalizy bohatera". Warto dodać, że już jako gimnazjalista oraz uczeń I klasy I LO Paweł Leszkowicz - aktor i autor scenariuszy - zyskał w tym samym konkursie uznanie profesjonalnego jury oraz zdobył I i II nagrodę.
Z całą pewnością znakomity godzinny spektakl jednego aktora wywołał wiele silnych emocji wśród widzów i sprowokował (po gorących brawach oraz równie wartościowym milczeniu!) wiele dyskusji. „Jabłko Adama" nie jest typem dramatu, którego akcja (właściwie jej nie ma) poddaje się streszczeniu. To trzeba zobaczyć! (pb)

1

3