godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Finał LXIX Olimpiady Matematycznej

logo

W dniach 18-21 kwietnia w Augustowie odbył się Finał LXIX Olimpiady Matematycznej. O tytuł laureata walczyło 145 finalistów z całej Polski.

Uczestnicy wraz z opiekunami dotarli do malowniczego Augustowa już 17 kwietnia w późnych godzinach wieczornych i zostali zakwaterowani w Yacht Clubie nad Jeziorem Białym. Czekali już na nich uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, którzy obdarowali finalistów koszulkami z logo organizatorów tego przedsięwzięcia.

Zmagania konkursowe miały miejsce w środę i czwartek. Finaliści podjęli się próby rozwiązania sześciu wyjątkowo skomplikowanych zadań.

20 kwietnia był dniem wypoczynku. O godzinie 10.00 uczestnicy, opiekunowie oraz nauczyciele I LO wyruszyli statkiem do Studzienicznej, tam czekali na turystów pracownicy Nadleśnictwa Augustów, aby pokazać Sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej, Centrum Edukacji Leśnej „W Puszczy Głuszca” i Pomnik Leśnika. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko. Pogoda dopisała, dlatego wszyscy wyruszyli brzegiem Jeziora Białego do miejsca noclegu.

Uroczyste ogłoszenie listy laureatów i wręczenie nagród odbyło się w sobotę 21 kwietnia w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie. Na uroczystość przybyło wielu gości, m. in. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, Starosta Powiatu Augustowskiego Jarosław Szlaszyński i Burmistrz Miasta Augustowa Wojciech Walulik. Po krótkich, rzeczowych przemówieniach uczniowie liceum wystąpili z programem artystycznym. Następnie ogłoszono zwycięzców LXIX Olimpiady Matematycznej. Wśród laureatów znalazło się 38 uczniów, w tym wyjątkowo utalentowanych gimnazjalistów. Warto wspomnieć, że przyznano tytuły w czterech kategoriach. W pierwszej kategorii znaleźli się uczniowie, którzy rozwiązali wszystkie zadania (4 uczestników).

Nie zabrakło gratulacji i podziękowań zarówno dla nagrodzonych, jak i wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie olimpiady.

Warto na zakończenie podkreślić, że takie ważne i renomowane wydarzenie odbyło się po raz pierwszy w naszym regionie, tym bardziej jesteśmy dumni, że uczestniczyliśmy w organizacji LXIX Olimpiady Matematycznej.

01s

02s

03s

04s

05s

06s

07s

08s

09s

10s

11s

02

03

04

05

06

07