godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Koty na start czyli Piramowiczowskie Otrzęsiny 2018

Czy przeszłość może iść w parze przyszłością? Otóż tak, bo w naszej Szkole nie ma rzeczy niemożliwych! 5 września w Piramowiczu już od rana było kolorowo, a to za sprawą niecodziennych stylizacji Pierwszoklasistów. Stroje 1D inspirowane były latami dwudziestymi minionego stulecia (wdzięk, szyk, klasa- aż przykuwały wzrok na każdej przerwie! ). Z kolei 1A odtworzyła kolorowy klimat hipisowski lat 60. i 70. Klasa 1B wróciła do rockowych lat 80., zaś 1C z humanistyczną fantazją zaprezentowała modę przyszłości, przenosząc się w wiek XXIII. Wszyscy bez wyjątku (tu ukłon w stronę wychowawców klas pierwszych, którzy przyłączyli się do zabawy) wyglądaliście rewelacyjnie!

Zmagania otrzęsinowe rozpoczęliśmy o 13.30. Odbyły się one pod czujnym okiem jury, w którym zasiedli: pani wicedyrektor Szkoły- Elżbieta Buziuk, p. Małgorzata Pieklarz, p. Tomasz Skowroński- opiekun Samorządu Szkolnego oraz Maciek Trojanowski- przedstawiciel Uczniów. W otrzęsinowym scenariuszu przewidzieliśmy 10 różnorodnych konkurencji, które sprawdzały: literacki talent, dar mowy (czy też precyzyjniej mówiąc umiejętność śpiewu), poczucie humoru, kreatywność, spryt i, rzecz jasna, stopień „usportowienia" naszych Kotów. Nie zabrakło okazji do emocji, śmiechu i dobrej zabawy, a konkurencje „Spacer Farmera", „Czarujący uśmiech", „Podstępny balon" i „Jaka to melodia" odbyły się przy dużym aplauzie zgromadzonej na balkonach publiczności, czyli szkolnej Starszyzny z klas 2 liceum.
Los uśmiechnął się w tym roku do klasy 1B, która w nagrodę za zwycięstwo otrzymała pamiątkowy dyplom, słodkie (a nawet bardzo słodkie!) wafelki wiodącej marki na rynku oraz zaszczytny przywilej organizacji przyszłorocznych Otrzęsin.
Z tego miejsca serdecznie dziękuję mojej kochanej klasie 2C, która wspaniale wywiązała się z zadania; dziękuję za Wasze zaangażowanie, odpowiedzialność i kreatywność. Zawsze można na Was liczyć! Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratuluję, zaś wszystkim Pierwszakom życzę wielu wspaniałych chwil w naszej wspólnej Szkole.
Wychowawca 2C - Małgorzata Lenda

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13