godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Nasze sprzątanie świata - 14 września 2018 r.

03

Niestety minęły już wakacje i trzeba wracać do swoich obowiązków. Jak co roku, po udanym letnim wypoczynku została nie tylko wspaniała kondycja fizyczna, ale też - niestety - sterty śmieci w miejscach najbardziej atrakcyjnych turystycznie - a Augustów to takie piękne i sprzyjające wypoczynkowi miejsce. Trzeba było więc ruszyć w las, żeby posprzątać te niecne dowody u danego wypoczynku. Tym bardziej, że zbliża się sezon grzybiarski i trzeba posprzątać aby miłośnicy leśnych rarytasów kulinarnych nie mieli wątpliwości czy to grzyb, czy to opakowanie po chipsach.

Pełna entuzjazmu i dobrej woli grupa 79 uczniów ZSO w Augustowie pod czujną opieką swoich nauczycieli (1A z panią Anną Buksińską, 1C z panią Elżbietą Klekotko i 3Ag z panią Bogdą Sieńko) wyruszyła ochoczo na odsiecz lasom. Naszym celem było uprzątnięcie terenu Uroczyska Królowa Woda, będącego w granicach Leśnictwa Lipowiec (Nadleśnictwo Augustów). Na miejscu zbiórki czekali na nas pracownicy Nadleśnictwa panowie:
Karol Chodkiewicz - specjalista d/s edukacji, podleśniczy Leszek Jędrzejewski i pracownik Zakładu Usług Leśnych Remigiusz Maciejewski. Efekt naszej pracy to 10 60 litrowych worków śmieci(tzn. 3 m3) i zebranie śmieci z 15 hektarów lasu. To bardzo dobry wynik. Ale nie wiem czy ten fakt powinien cieszyć czy smucić.
Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za udział w tej szczytnej akcji. Zrobiliśmy trochę porządku i świetnie odpoczęliśmy na świeżym powietrzu tego pięknego letniego dnia.
Z podziękowaniem Bogda Sieńko nauczyciel ZSO w Augustowie i wielka miłośniczka uroczyska Królowa Woda.

01

02

04

05