godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Artystyczne sukcesy naszych uczniów na szczeblu województwa

Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca na XXVI Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w dniu 7.11.2018 r.

Organizatorem konkursu o zasięgu wojewódzkim jest od lat I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W konkursie uczestniczyło ponad osiemdziesięciu wykonawców piosenek, recytatorów oraz twórców własnych tekstów o tematyce patriotycznej, więc osiągnięcie sukcesu wymagało mistrzowskich wykonań.

Reprezentantów naszej szkoły przygotowywała przede wszystkim pani Bożena Bendig. Jeden z nagrodzonych wierszy powstał w ramach szkolnego konkursu „Niepodległość" pod opieką pani Elżbiety Klekotko, także nad przygotowaniem recytacji Amelii Palczewskiej czuwała pani Marta Pietrzak-Wolinowska.

Recytatorzy z naszego liceum (wszyscy z pierwszych klas!) zajęli: II miejsce – Olga Chełmińska (fr. wspomnień Aleksandry Piłsudskiej), III – Miłosz Sadowski (Artur Oppman Rok 1918) oraz V – Amelia Palczewska (Jan Kasprowicz Rzadko na moich wargach).

Także zaszczytnym drugim miejscem w kategorii piosenki (33 prezentowane utwory!) może poszczycić się Agnieszka Jaśko (kl. 2 a) – piosenka Nie żałuję, sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski; natomiast Magdalena Bartoszewicz (kl. 2 c) – Warszawo ma sł. Ludwik Starski, muz. Adam Aston (akompaniament własny) oraz Julia Straszyńska (kl. 1 a) – Mury, sł. Jacek Kaczmarski, muz. Lluis Llach – zajęły zaszczytne trzecie miejsce.

Również młodzi poeci zdobyli najwyższe nagrody: Aleksandra Borkowska (kl. 3a) – I miejsce (Listopadowa noc), Paulina Moczkowska (kl. 3 c) – II miejsce (tekst Swoim poległym dedykuje Polska prezentowała Amelia Palczewska), Dominika Danowska (kl. 3 a) – IV miejsce (Mały Katyń, czyli Obława Augustowska).

Wszystkim wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.