godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Młodzi aktorzy w akcjach charytatywnych

01

Po raz kolejny Teatr Res Humanae uczestniczył w akcji charytatywnej w ramach kampanii „Hospicjum to też Życie".
Tegoroczne obchody Dnia Opiekuna Rodzinnego odbyły się 26 listopada 2018 r. w sali teatralnej naszej szkoły. Uczestniczyły w nim rodziny osób objętych wolontariatem, wolontariusze, opiekunowie i zainteresowani mieszkańcy miasta.

Po krótkim wystąpieniu koordynatorki wolontariatu akcyjnego pani Marii Gniedziejko, podkreślającym rolę opiekunów w życiu osób chorych i starszych, widzowie mieli okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną na tę okazję przez teatr Res Humanae. Był to nastrojowa kawiarenka poetycko-muzyczna „Lata dwudzieste, lata trzydzieste...", oparta na przebojach muzycznych pierwszych lat niepodległej Polski. Gościliśmy także na naszej scenie uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie.

Członkowie Res Humanae zostali także zaproszeni przez organizatorów w dniu 5 grudnia 2018 r. na oficjalne obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. W czasie uroczystości w kinie Iskra przedstawiciele władz powiatu i miasta podkreślili istotną rolę wolontariatu oraz podziękowali tym, którzy w różnej formie niosą pomoc potrzebującym. W drugiej części uroczystości, zgodnie z tradycją obchodów, zaprezentowano przygotowany na tę okazję film „Zimna wojna". Jest to również jedna z form wsparcia, jakiego od lat właściciele kina udzielają wolontariuszom i rozmaitym organizacjom pożytku publicznego.

W spektaklu charytatywnym w reżyserii Bożeny Bendig wystąpili następujący aktorzy Res Humanae: Olga Chełmińska, Aleksandra Cilulko, Anna Karczewska, Magdalena Karpińska, Łukasz Kłoczko, Bartosz Łosiński, Julia Mantaj, Amelia Palczewska, Marta Przekopska, Miłosz Sadowski, Julia Straszyńska oraz Paweł Leszkowicz (absolwent teatru, psycholog szkolny).

Teatr Res Humanae zaprasza dzieci i dorosłych 13 stycznia 2019 roku na kolejne spektakle charytatywne w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

02

04