godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

Sukcesy naszych artystów

Z przyjemnością informujemy, że w ostatnich dniach nasi recytatorzy, aktorzy i wykonawcy poezji śpiewanej odnieśli kolejne sukcesy.
W czwartek 14 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Nasza szkoła zaprezentowała się znakomicie w czterech kategoriach: recytacji, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa i turnieju jednego aktora. Po długich i burzliwych obradach ostatecznie członkowie jury rekomendowali do udziału w etapie wojewódzkim: Julię Straszyńską – kl. 1 a (poezja śpiewana) i Miłosza Sadowskiego – kl. 1 b (turniej jednego aktora). Uczestników konkursu przygotowała pani Bożena Bendig, a gitarowy akompaniament zapewnił pan Tomasz Skowroński. Warto dodać, że muzykę do dwóch tekstów poetyckich napisała absolwentka szkoły Ewa Turel (aktualne nazwisko - Kurlenda). Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!
Po eliminacjach powiatowych XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny" w finale tej imprezy w Olecku 15 marca 2019 roku naszą szkołę reprezentowały dwie uczestniczki. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: augustowskiego, ełckiego, gołdapskiego, suwalskiego, piskiego i oleckiego. Regionalną poezję zaprezentowało sześćdziesięciu czterech najlepszych recytatorów. W swoich kategoriach wiekowych dziewczęta zajęły: II miejsce - Olga Chełmińska – kl. 1c i III miejsce - Izabela Fedorczuk – kl. 3b. Uczestniczki konkursu przygotowały panie Bożena Bendig i Marzanna Markowska. Gratulujemy!