godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

Gimnazjum Nr 4  

                              logomale120

XIV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 2019

23g

22d

Nareszcie się doczekaliśmy! Dzień 21 marca dostarczył społeczności naszej szkoły, jak również gościom ze szkół powiatu augustowskiego, wielu wrażeń artystycznych. Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany XIV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego w Augustowie. Rywalizacja artystów odbyła się w 3 kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne, ponadgimnazjalne, zespoły muzyczne. W tym roku zaprosiliśmy do konkursu klasy VII i VIII ze szkół podstawowych powiatu augustowskiego.

Odpowiedź na zaproszenie była pozytywnie zaskakująca, ponieważ do kategorii Szkoły podstawowe i gimnazjalne uczestnicy zgłosili rekordowo aż 21 utworów. Dwa z tych utworów były wykonane przez dwa tercety, a jeden z nich przez duet. Gama języków obcych w jakich utwory są śpiewane poszerza się z roku na rok. Oprócz języka angielskiego utwory były wykonywane w języku rosyjskim, ukraińskim, włoskim i francuskim. Jak co roku uczestnicy wybierają bardzo ambitne i trudne utwory do wykonania zarówno w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, jak i szkół ponadgimnazjalnych. Z tego względu rywalizacja jest niełatwa, a zajęcie jednego z czołowych miejsc bardzo trudne. Oto najlepsi z najlepszych:

Wyniki XIV Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej 2019

Kategoria szkoły podstawowe (kl.VII i VIII) i gimnazjalne:

I miejsce: Błażej Czarniecki – Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie,
              Tercet: Weronika Bożewicz, Oliwia Poniatowska,
              Agnieszka Ostrokołowicz – Szkoła Podstawowa w Janówce
II miejsce: Duet: Joanna Fedorczyk, Martyna Goworowska – Szkoła
               Podstawowa nr 6 w Augustowie
               Agnieszka Daniłowicz – Szkoła Podstawowa w Płaskiej
III miejsce: Agnieszka Bagińska – Gimnazjum nr 4 w Augustowie

Wyróżnienia:

Oliwia Skowrońska – Gimnazjum im.Sybiraków w Augustowie
Kinga Szkiłądź - Szkoła Podstawowa w Jaminach
Katarzyna Stolarska - Szkoła Podstawowa w Sztabinie

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Agnieszka Jaśko – I LO w Augustowie
II miejsce: Magdalena Bartoszewicz – I LO w Augustowie
               Julia Mantaj – I LO w Augustowie

Wyróżnienia:

Maja Kuklińska – II LO w Augustowie
Sara Ruggiero – Augustowskie Centrum Edukacyjne
Patryk Krzysztof Karpiński – Augustowskie Centrum Edukacyjne

Kategoria zespoły muzyczne:

I miejsce: ICE STATION ZEBRA

Występy artystów oceniało fachowe jury:

1. Dorota Bujnowska – dyrektor Osiedlowego Domu Kultury
2. Katarzyna Mikucka – wokalistka, uczestniczka drugiej edycji Bitwy na głosy – ekipa Janusza Panasewicza (wokalisty zespołu Lady Punk)
3. Katarzyna Olichwier - dyrektor szkoły językowej SUPREME
4. Emil Kulbacki – muzyk, nauczyciel tańca towarzyskiego, pracownik Suwalskiego Ośrodka Kultury

To była niesamowita kilkugodzinna uczta muzyczna, której można doświadczyć tylko raz w roku. Będziemy niecierpliwie wyczekiwać przyszłorocznej edycji konkursu. Zapraszamy osoby, które posiadają talent muzyczny, aby się nim z nami podzieliły!

Zapraszamy za rok !

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

24