godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

                              logomale120

Wernisaż absolwentki szkoły

 2

W piątek 9 sierpnia 2019 roku augustowianie i turyści mieli szansę obejrzeć w Miejskim Domu Kultury wystawę sztuki współczesnej Marii Kazimierczyk. Ekspozycja jest przekrojem twórczości artystki z lat 2012 – 2019.
Maria Kazimierczyk jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, ukończyła „Piramowicza" w roku 2011. Wśród uczestników wernisażu znalazło się zatem wielu absolwentów szkoły.
Swoją przygodę z profesjonalną sztuką rozpoczęła od studiów na wydziale malarstwa w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Naukę kontynuowała w Dreźnie, w Niemczech, i tam zrobiła dyplom. Z pasją mówiła o swoich poszukiwaniach artystycznych.
Różne techniki i tematy prac zaowocowały interesującą galerią obrazów. Jednym podobały się niezwykle piękne róże, innym okoliczne pejzaże lub portrety. Co zatem jest cechą wspólną prac Marii Kazimierczyk? Jak stwierdziła młoda utalentowana artystka, maluje to, co widzi. Jest znakomitą obserwatorką świata i ludzi w najróżniejszych miejscach: w Augustowie, w czasie licznych podróży, studiów artystycznych w Warszawie i w Dreźnie, w przestrzeni pracowni, mieszkania oraz na łonie przyrody. Niekiedy to spojrzenie jest realistyczne, innym razem przetworzone przez wyobraźnię.
Jej prace można oglądać w MDK do końca sierpnia. Zainteresowanych Artystka odsyła też do internetu: www.mariakazimierczyk.com.
Gratulujemy udanej wystawy w rodzinnym mieście i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.