godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

                              logomale120

Pożegnanie maturzystów 2020

dyrektor1

Kochani Maturzyści!
Powinniśmy się dziś spotkać, aby wręczyć Wam świadectwa ukończenia szkoły, lecz niestety, zaistniała sytuacja jest trudna dla nas wszystkich. Mamy nadzieję, że uda nam się w najbliższych tygodniach spotkać z Wami osobiście – co zapewne się stanie. W tym momencie jest to jednak niemożliwe.

Za Wami 3 lata nauki, zmagań konkursowych i olimpijskich, rywalizacji sportowej. Wielu z Was uzyskało świadectwa z wyróżnieniem, dołączając do licznego grona prymusów. Są wśród Was stypendyści Prezesa Rady Ministrów, stypendyści Starosty Powiatu Augustowskiego, finaliści i laureaci olimpiad i konkursów na szczeblu wojewódzkim i krajowym, wybitni sportowcy reprezentujący Piramowicza w licznych zawodach.

Dla każdego z Was okres pobytu w „Piramie” to z pewnością czas dojrzewania, podejmowania pierwszych ważnych życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, znajomości, poszukiwania swojego miejsca w życiu. Jestem przekonana, że niemałą rolę w tych zadaniach szkolnych i osobistych odegrali Wasi nauczyciele i wychowawcy. Nieraz podczas spotkań po latach będziecie wspominać zdarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała klasa, a często i szkoła. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy na te doświadczenia i z uśmiechem, a może rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już za Wami.

Wiem, że mimo trudnej codzienności ostatnich tygodni jesteście dobrze przygotowani do matury, bo otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować Wasze plany i marzenia. Kibicujemy Wam z całego serca i służymy wciąż swoją pomocą, otaczamy Was pozytywną energią i wyrazami wsparcia.
Kochani! Życzymy Wam powodzenia, optymizmu i dużo wiary we własne siły!