godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

                              logomale120

Pożegnanie Pani Profesor Aliny Wąż

Przyjacielu, umierasz nie w porę..."
Urszula Kozioł

Z wielkim żalem my, koledzy nauczyciele, pracownicy oraz absolwenci i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego imienia Grzegorza Piramowicza w Augustowie, żegnamy dziś Panią Profesor Alinę Jadwigę Wąż, która w latach 1988-2002 nauczała w naszej szkole matematyki.

Była dla nas pedagogów ciągle młodą i pełną werwy Koleżanką, z którą spędzaliśmy czas w pokoju nauczycielskim, współpracowaliśmy na oficjalnych spotkaniach, wyjeżdżaliśmy na wycieczki, bawiliśmy na studniówkach, a nawet w czasie występów dla młodzieży, bowiem pani Alina nie bała się żadnych wyzwań. Ci z nas, którzy zaczynali pracę po roku 2002 wspominać ją będą jako Autorytet, życzliwą opiekunkę prowadzącą po trudnych ścieżkach metodycznych, osobę umożliwiającą odnalezienie się w zawodzie nauczyciela - wychowawcy. Te wszystkie piękne chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.

Uczniowie natomiast będą doceniać jej pracowitość, rzetelność, obiektywizm i szacunek, którym darzyła ludzi. Dumna z ich sukcesów, zawsze pełna życzliwości i troski - tak ją będą pamiętać kolejni wychowankowie i ich rodzice, z którymi chętnie dzieliła się bogatą wiedzą i doświadczeniem.

Pozostawieni w żałobie bliscy także należą do wielkiego grona naszej szkolnej społeczności. Jej małżonek, Mieczysław Wąż, to nauczyciel I LO, nasz kolega, a troje dzieci to wychowankowie i absolwenci szkoły. Wszystkim Członkom Rodziny składamy wyrazy współczucia z powodu przedwczesnej śmierci Żony, Matki i Babci.

Żaden czas nie jest dobry na żegnanie przyjaciół. Zwłaszcza, gdy odchodzą na zawsze...

Społeczność szkolna I LO w Augustowie