godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

                              logomale120

Finał Szlachetnej Paczki 2012

W naszym mieście ta szlachetna inicjatywa istnieje od 4 lat. Od tego czasu uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły bardzo angażują się w przygotowanie paczek dla rodzin potrzebujących. Warto wspomnieć, że duża część wolontariuszy uczy się w naszej szkole. Każdy z nich poświęca własny czas i wkłada w projekt całe swoje serce.

W miniony weekend (8-9.12.2012) w Naszej Szkole mieścił się magazyn Paczki. Na Darczyńców czekał poczęstunek i drobne upominki…, był czas na rozmowę i refleksje. W tym roku cenną pomoc otrzymało 60 rodzin; 27 wolontariuszy dostarczyło 530 paczek do potrzebujących.

Szlachetna Paczka to projekt, w którym pomoc skierowana jest do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Co roku w akcję włączają się tysiące ludzi: wolontariusze, darczyńcy i dobroczyńcy. Angażują się, by dać potrzebującym realne wsparcie. Pomoc jest odpowiedzią na konkretne potrzeby, ma wartość prezentu.

Projekt jest organizowany od 11 lat. Wśród darczyńców są Prezydent RP Bronisław Komorowski z żoną, siostry Radwańskie, znani dziennikarze oraz sportowcy. Ambasadorem „Szlachetnej Paczki” jest Jerzy Dudek.

Zapraszam do oglądania fotorelacji.

Agnieszka Polakowska

Lider Rejonu w Augustowie

1 

2

3

4

5

6

7

8

9