godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

                              logomale120

Finał akcji "Dzień bez papierosa"

10.12.2012 r. w naszej szkole obył się finał cyklicznej już akcji o tematyce profilaktycznej „Dzień bez papierosa".

Przygotowaniem jego oprawy zajęły się panie Monika Korzun i Marzanna Markowska, a dzielnie pomagała im klasa I Ag.

W akcję zaangażowani byli uczniowie klas gimnazjalnych. Rzetelne informacje na temat konsekwencji palenia papierosów i stosowania innych używek oraz pożytków płynących ze zdrowego trybu życia gimnazjaliści zdobywali w ramach zajęć WŻR i innych spotkań pod kierunkiem pani pedagog Moniki Korzun.

Uczniowskie przemyślenia na ten temat znalazły swój wyraz w interesujących pracach plastycznych. Najciekawsze z nich ozdobiły wystawkę. Ich autorzy to: Natalia  Murawska i Aleksandra Krężel, Urszula Wiszniewska, Magdalena Dadura, Magdalena Kozłowska, Piotr Kapusta z klasy I Ag; Katarzyna Cieślukowska, Zuzanna Kowalczyk z klasy II Bg; Beata Mróz z II Bg.

Klasa IAg, przy pomocy wychowawczyni pani Marzanny Markowskiej, przygotowała teatralną niespodziankę: propagowała zdrowy tryb życia, wolny od nałogów, prezentując
scenkę o Jasiu i jego przyjaciołach, Sąd nad papierosem oraz pouczającą historię walki z nałogiem, jaką stoczyła Królewna Śnieżka... Salwy śmiechu na widowni świadczyły, że mądre rady podane w zabawnej formie nie dosyć, że trafiają do młodych odbiorców, to jeszcze sprawiają im wiele radości.

Całe przedsięwzięcie nie udałoby się tak dobrze, gdyby nie pomoc Jacka Chmielewskiego i Michała Ścibka z klasy IB – to oni zajęli się oprawą akustyczną całego przedsięwzięcia.

1

2

3

4

5

6