godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

                              logomale120

Szkoła we wspomnieniach

Przejdą marzeń kwieciste pęki,
Przejdzie dziecinna młodości nić,
Zostaną tylko smutki i męki
I życie nasze ciężko będzie się wić.

Smutek i żałość do serca napłyną,
I obwiną duszę jak śliski gad,
A tylko w naszej pamięci zostanie
Epoka szczęśliwych minionych lat.

Gdy troski życia otoczą Twe czoło,
Wtenczas ujrzysz jak Ci sprzyjał świat,
I wspomnisz jak mile i wesoło
Płynęła nić dziecinnych lat.

 

Augustów, 19 V ‘36r.

/cytat z pamiętnika szkolnego Marii Dobkowskiej/

Wiersz jest wpisem do pamiętnika uczennicy naszej szkoły okresu międzywojennego. Jedna z koleżanek Marii Dobkowskiej właśnie w taki sposób utrwaliła się w jej pamięci. Jesteśmy ciekawi, w jaki sposób Państwo zapamiętali swoje szkolne koleżanki i kolegów. Może macie wyjątkowe – zabawne lub wzruszające wspomnienie związane z życiem szkolnym lub wyryły się Wam w pamięci sceny związane z nauczycielami naszego Liceum?

Zapraszamy serdecznie wszystkich absolwentów szkoły (tych młodszych i starszych) do podzielenia się wspomnieniami. Chcemy pokazać naszym uczniom, że historia szkoły to nie tylko fakty, które możemy odnaleźć w podręcznikach, ale również ludzie, ich emocje i uczucia. Jeżeli szukacie inspiracji, zapraszamy do obejrzenia fragmentów trzech oryginalnych pamiętników Marii Dobkowskiej z lat 30. ubiegłego wieku (bezpośredni link).

Aby umożliwić Państwu wierne opisanie wydarzeń nie narzucamy wymogów formalnych. Prosimy o nadsyłanie relacji na adres mailowy szkoły ( This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ).

Mogą Państwo opublikować je pod własnym imieniem i nazwiskiem lub pod pseudonimem pozostawiając dane do wiadomości dyrekcji szkoły. Na maile czekamy do 13 marca 2013 roku.

Państwa opisy zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły i stanowić będą ciekawe uzupełnienie wiedzy o naszym liceum.

Organizatorki akcji:

Małgorzata Lenda

Małgorzata Pieklarz

Tel. ZSO :87 643 24 02