godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

                              logomale120

Zjazd absolwentów z okazji 80-lecia Szkoły

Około 270 absolwentów odwiedziło naszą szkołę w sobotę, 9 czerwca, za sprawą wielkego święta - 80-lecia Szkoły. Nie zabrakło wzruszeń i wspomnień chwil spędzonych w naszej szkole.

Na Zjazd przyjechało nawet kilku maturzystów z roku 1939. Byli również absolwenci z lat 50., 60., 70. i 80.

- To były piękne chwile, oby na zawsze z nami pozostały! - Mówiła Alina Dyczewska (maturzystka z 1978).

I walki z czasem, i z losem, i walki ząb za ząb. Tego właśnie nauczyła mnie moja szkoła. Chyba wystarczy, że powiem jedno słowo: dziękuję! - opowiadała Aniela Sztuk ( matura'58).
Takich podziękowań i ciepłych słów padło tego dnia wiele. Szczególnie podczas uroczystego powitania oraz w trakcie spotkań klasowych. Niezwykłych chwil dostarczył spektakl Ta nasza młodość w  reżyserii p. Bożeny Bendig i uczennic Magdaleny Skindzielewskiej i Marty Pietrzak.

Scenariusz przedstawienia oparty był na prawdziwych losach pierwszego i ostatniego maturzysty naszej szkoły sprzed II wojny światowej. To było niesamowite, młodzi udzie z klasy II D, dzięki pomocy Joanny Pietrzak, Jarosława Szlaszyńskiego i Krystyny Świerkowskiej odnaleźli dokumenty i odtworzyli historię tych ludzi - p. Joanna Lisek, dyrektor I LO.

Aktorzy zespołu teatralnego Res humanae grający w spektaklu byli w ubrani w mundurki i stroje noszone w szkole w dawnych czasach. Można je było także podziwiać w umieszczonej na korytarzu. Uczestnicy zjazdu mogli też podziwiać wystawę fotograficzną z życia szkoły.

Aniela Topolus, Barbara Uklejewska i Marek Kłoczko odsłonili tablicę pamiątkową upamiętniającą 80-lecie liceum. Odwiedzono też augustowski cmentarz, na którym spoczywa wielu nauczycieli I LO. Zapalono im znicze, pomodlono się za ich dusze.

Pierwszy dzień jubileuszu zwieńczył wielki bal, na którym bawiono się do białego rana. Następnego dnia zorganizowano rejs statkiem do Studzienicznej.

Jubileusz na pewno zapadł w pamięć wszystkim gościom. Zapraszamy na następne okrągłe święto, już za 10 lat!

Komitet organizacyjny i dyrekcja szkoły serdecznie dziękują wszystkim nauczycielom, emerytom i młodzieży za pomoc w organizacji Jubileuszu. Absolwentom zaś dziękujemy za wspaniałą atmosferę i niezawodne przybycie.

 IMG 3428
 IMG 3491
 IMG 3750
 IMG 3791
 IMG 3817
 IMG 3826
 IMG 3925
 IMG 4213
 IMG 4425
 IMG 4577
 IMG 4861
 IMG 4873
 IMG 4914
 IMG 4928