godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

                              logomale120

Oddział Przygotowania Wojskowego - zajęcia praktyczne, czerwiec 2021

01

11 czerwca odbyły się kolejne praktyczne zajęcia Oddziału Przygotowania Wojskowego. Klasa 1 M rozpoczęła zajęcia przemarszem spod szkoły do Klonownicy na strzelnicę garnizonową. Był to dystans około 6 km. Po krótkim odpoczynku odbyły się zajęcia strzeleckie pod okiem instruktorów z Augustowskiego Klubu Strzeleckiego "Krechowiak".

Czytaj dalej: Oddział...

Zajęcia w Oddziale Przygotowania Wojskowego

3

W dniu 21.05.2021 r. po długiej przerwie spowodowanej pandemią korona wirusa odbyły się pierwsze zajęcia w Oddziale Przygotowania Wojskowego. Tematem zajęć była musztra indywidualna i zespołowa. Zajęcia odbyły się przy współpracy żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy z wielkim zaangażowaniem uczyli młodzież prawidłowego zachowania się w elementach wojskowej musztry. Młodzież klasy 1M wytrzymała trudy mozolnej pracy chodzenia w kolumnach marszowych oraz występów indywidualnych w musztrze indywidualnej.

Przeglądaj dalej: Zajęcia w...

Zawody strzeleckie „10 strzałów ku chwale ojczyzny”

13

W dniu 27.02.2021 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w składzie:
1 M – Aleksandra Suchocka; Marek Szlaszyński; Dominik Tomczak;
2 Ag – Daniel Dobrzycki; Hubert Pietrewicz;
wzięli udział w zawodach strzeleckich: ,,10 strzałów ku chwale ojczyzny'' zorganizowanych przez Polską Organizację Wojskową oraz Stowarzyszenie ,,Augustowscy Strzelcy''. Zawody zostały zorganizowane na strzelnicy garnizonowej w Klonownicy. Uczestnicy zawodów rywalizowali w trzech rodzajach broni
- pistolet bocznego zapłonu;
- pistolet centralnego zapłonu;
- karabin bocznego zapłonu.
Uczniowie I LO w sposób praktyczny mieli możliwość rywalizacji w strzelaniu z 3 rodzajów broni. Dla niektórych uczestników był to pierwszy kontakt fizyczny z bronią palną. Pomimo małego doświadczenia w zawodach strzeleckich to uczeń klasy 1M, Marek Szlaszyński zajął dwukrotnie IV miejsce w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu oraz pistoletu bocznego zapłonu. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca.
Udział w zawodach należy traktować jako oderwanie się od zdalnego nauczania oraz urozmaicenie podczas pandemii w rywalizacji strzeleckiej.

Przeglądaj dalej: Zawody...

Wycieczka do 14 Pułku Przeciwpancernego

06

W dniu 09.10.2020 r. klasa 1 M Oddziału Przygotowania Wojskowego I LO uczestniczyła w planowanych zajęciach przygotowania wojskowego w 14 Pułku Przeciwpancernym. Zajęcia rozpoczęły się w klubie garnizonowym przedstawieniem charakterystyki i specyfiki 14 Pułku Przeciwpancernego – jednostki patronackiej oraz historią i tradycją pułku. W dalszej części klasa przygotowania wojskowego uczestniczyła w zajęciach praktycznych: musztra indywidualna, strzelanie z trenażerów broni bojowej oraz zapoznała się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki wojskowej. Zajęcia zostały przeprowadzone przez instruktorów, żołnierzy w sposób profesjonalny i z pełnym zaangażowaniem. Wszelkie zapytania uczniów na temat specyfiki służby wojskowej zostały wyczerpująco przedstawione przez żołnierzy pułku.

Przeglądaj dalej: Wycieczka do 14...

ComEuLearning

logomale

Lip Dub

PWSZ w Suwałkach

program

godloASzW

UwB

fanpage