godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

                              logomale120

Sukces młodzieży z naszego Liceum w konkursie filmowym

1

Mamy wspaniałe wieści! Uczniowie naszej szkoły: Natalia Niedźwiecka (kl. 2ag), Zuzanna Pacuk (kl. 2ag), Hubert Ratkiewicz (kl. 2ag), Norbert Juriew (kl. 2ag), Amelia Iwanowicz (kl. 2cg), Martyna Wysocka (kl. 2cg) oraz ich opiekun Pani Katarzyna Witkowska-Skowrońska zdobyli III miejsce w ogólnopolskim konkursie ZesPOLeni. Jest to druga edycja konkursu edukacyjnego organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, finansowanego ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy norweskich EOG.

Czytaj dalej: Sukces młodzieży...

Kolejne osiągnięcia Weroniki Polakowskiej

Weronika

W dniu 22 stycznia 2021 r. uczennica kl. III B Weronika Polakowska reprezentowała naszą szkołę w części pisemnej etapu okręgowego 45. Olimpiady Języka Angielskiego. Etap okręgowy (9 okręgów w całej Polsce) składa się z dwóch części – pisemnej i ustnej. W części pisemnej Weronika osiągnęła 3 wynik w okręgu. Straciła tylko 3 punkty do pierwszej osoby.
6 lutego 2021 r. odbędzie się część ustna etapu okręgowego.
Opiekunem Weroniki jest Pani Katarzyna Witkowska-Skowrońska.
Gratulujemy!
Życzymy powodzenia!

Ogólnopolski ranking liceów i techników, Perspektywy 2021

piramowicz                                           logoduze

I Liceum Ogólnokształcące
im. Grzegorza Piramowicza

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 ponownie pokazuje, że dzięki pracy uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza od wielu lat utrzymuje dobrą formę i zajmuje godne miejsce w tym prestiżowym zestawieniu. Poniżej fragment tabeli odnoszącej się do województwa podlaskiego.

tabela

Sukcesy Weroniki Polakowskiej w Olimpiadzie Języka Angielskiego

wp

Gdy inni uczniowie zaczynali ferie zimowe, uczennica kl. II B Weronika Polakowska, reprezentowała naszą szkołę w etapie okręgowym 44. Olimpiady Języka Angielskiego w Ostrołęce. Etap okręgowy (9 okręgów w całej Polsce) składa się z dwóch części – pisemnej i ustnej. Egzamin pisemny zawiera pytania dotyczące gramatyki, słownictwa, czytania ze zrozumieniem, a także wiedzy o kulturze amerykańskiej i brytyjskiej. W części ustnej udział biorą wszyscy uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 55% z testu pisemnego. Ze względu na wysoki stopień trudności tylko 11 uczniów z całego północno-wschodniego okręgu zakwalifikowało się w tym roku do części ustnej, w tym nasza Weronika, która z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy, chociaż jest dopiero w II klasie. W części ustnej Weronika omawiała zagadnienia dotyczące Makbeta, różnice między mediami drukowanymi i cyfrowymi oraz początki kolonizacji Ameryki; wszystko to oczywiście w języku angielskim.
O tym, czy została finalistką, a nawet laureatką etapu centralnego dowiemy się dopiero na wiosnę, chociaż i tak jest to ogromne osiągniecie.
Opiekunem Weroniki jest Pani Katarzyna Witkowska-Skowrońska.
Gratulujemy!
Życzymy powodzenia!

Ogólnopolski ranking liceów, Perspektywy 2020

piramowicz                                           logoduze

I Liceum Ogólnokształcące
im. Grzegorza Piramowicza

 

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2020 pokazuje, że dzięki pracy uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza od wielu lat utrzymuje dobrą formę i zajmuje godne miejsce w tym prestiżowym zestawieniu. Poniżej fragment tabeli odnoszącej się do województwa podlaskiego.

Czytaj dalej: Ogólnopolski...

Page 1 of 9