godlo2                             

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza

                              logomale120

Pokazy chemiczne

3.06.2011r. p. prof. Wiesława Borowska - Gulan zorganizowała pokazy chemiczne, w których uczestniczyło Towarzystwo Chemiczne z klasy IIA. Prezentowane doświadczenia głównie skierowane były do uczniów gimnazjum, w celu zainteresowania ich przedmiotem.

Czytaj dalej: Pokazy chemiczne

Towarzystwo Chemiczne z IIa

To grupa uczniów "biol-chema", którzy uczestniczą w programie ARCHIMEDES. Ich przygoda z chemią zaczęła się 1-go września 2009r., gdy rozpoczęli naukę w I LO w Augustowie. Zajęcia z programu rozpoczęły się w marcu. Sobotnie spotkania prowadzi charyzmatyczna p. prof. Wiesława Borowska-Gulan (p. prof. jest jednocześnie przewodniczką po świecie chemii w IIA). Zajęcia były tematyczne, na każdym z nich istniała możliwość przekonania się o tym,że nie zawsze książkowa wiedza ma odzwierciedlenie w praktyce - czyli na własnoręcznym przeprowadzeniu doświadczeń, a gdy mieszaniny nie były już potrzebne... Przeważnie lądowały w 1 zlewce. Efekt - zawsze zaskakiwał. Z czasem, uczniowie mogli sami prowadzić zajęcia, oczywiście z pomocą chemicznego Sen-Seja, którym jest p. Wiesia.

Czytaj dalej: Towarzystwo...

Towarzystwo Chemiczne - początki

Od kwietnia 2007 roku, w naszej szkole rozpoczęły sięzajęcia, w ramach projektu „AKADEMIA JUTRA" z chemii. Członkami Towarzystwa Chemicznego są uczniowie klasy biologiczno-chemicznej IIc:

Emil Al – Khameri

Ania Bliźniukiewicz

Kamila Kamińska

Kasia Milanowska

Ania Olszewska

Dominika Turowska

Gosia Monwid

Ola Monwid

Magda Markowska

Marzena Sieńkowska

Czytaj dalej: Towarzystwo...